Dla mamy i taty

Chcesz oglądać kanał MiniMini+?
Zamów pakiet w nc+

Sprawdź
Logo MiniMini+ baner

O akcji

Czy dieta Twojego dziecka jest zbilansowana? Dostarczasz maluchowi wszystkich niezbędnych witamin i minerałów? Jak gotować smacznie i zdrowo dla przedszkolaka? Na te pytania odpowie… Rybka MiniMini. Ruszyła akcja edukacyjna „Gotuj zdrowo z Rybką MiniMini”, której celem jest promocja zbilansowanej diety maluchów oraz wzrost świadomości i wiedzy rodziców na temat prawidłowego żywienia dzieci w wieku przedszkolnym.

Dzięki serwisowi gotujzdrowo.miniminiplus.pl rodzice mogą dzielić się swoimi wypróbowanymi przepisami, oceniać receptury zamieszczone na stronie oraz znaleźć pyszne inspiracje na zdrowe dania. Marieta Marecka, znana z telewizji Kuchnia+ mama 3,5 rocznego Jasia, jest ambasadorką akcji. Opracowała pełne witamin przepisy na łatwe do przygotowania dania dla najmłodszych, które można znaleźć na stronie akcji. W serwisie znajdują się także ciekawostki, porady ekspertów i napisane przez dietetyków artykuły na temat prawidłowego żywienia dzieci.

- Stacja MiniMini+ we współpracy z ekspertami ds. żywienia z Instytutu Żywności i Żywienia tworzy ważne narzędzie dla rodziców – platformę wymiany doświadczeń związanych z gotowaniem dla dzieci w wieku przedszkolnym. Istnieje wiele stron z przepisami, ale ten serwis skupia się na potrzebach maluchów i powstaje pod czujnym okiem dietetyków, co jest gwarancją, że znajdą się w nim naprawdę zdrowe przepisy – mówi Marieta Marecka, ambasadorka akcji Gotuj zdrowo z Rybką MiniMini.

Na stronie gotujzdrowo.miniminiplus.pl rodzice mogą dodawać swoje wypróbowane przepisy w jednej z pięciu kategorii: śniadanie, coś na ząb, obiadek, podwieczorek i kolacja. Każdy przepis przed zamieszczeniem w serwisie będzie weryfikowany przez ekspertów z Instytutu Żywności i Żywienia, którzy dbają o to, aby polecane dania były wartościowe i nie zawierały zbyt dużej ilości cukrów lub składników niepożądanych w diecie dziecka.

Rybka MiniMini będzie zachęcała rodziców z całej Polski do wzięcia udziału w akcji. Inicjatywa „Gotuj zdrowo z Rybką MiniMini” powstała, aby aktywizować rodziców, zwrócić ich uwagę na problem rosnącej wśród dzieci otyłości oraz wpływu diety na rozwój maluchów, ich kondycję psychiczną i fizyczną.

Partnerem merytorycznym akcji jest Instytut Żywności i Żywienia.